Rodzinna sesja fotograficzna nad morzem

sesja rodzinna na plaży

Bałtyckie plaże w zachodniopomorskim to idealne miejsce na każdą sesję fotograficzną. Sesja ślubna lub narzeczeńska? Ciążowa, portretowa lub kobieca? Plaża sprawdzi się idealnie w każdym przypadku. Jednak zdecydowanie najczęściej wybierana przez Was jest sesja rodzinna nad morzem. Z resztą, to nie tylko Wasze ulubione sesje - ja również uwielbiam je wykonywać. Zapraszam do krótkiej lektury, z której dowiecie się wszystkiego, co powinniście wiedzieć o sesjach rodzinnych nad morzem

sesja rodzinna na plaży
sesja fotograficzna na plaży

Sesja rodzinna nad morzem - dla kogo?

Tutaj akurat odpowiedź jest prosta i oczywista – dla każdego
Niezależnie czy mieszkacie blisko Bałtyku, czy nad morze przyjechaliście na urlop – sesja fotograficzna na plaży to świetny pomysł.
A jeżeli na sesję zechcecie zabrać więcej osób? To świetnie! Dziadkowie, ciocie i wujkowie z własnymi dziećmi, przyjaciele – także ci czworonożni – w większym gronie będziemy się doskonale bawili, a sesja będzie jeszcze bardziej owocna.

sesja rodzinna mielno

Jak wygląda sesja rodzinna na plaży?

Każda sesja rodzinna wygląda inaczej – to oczywiste…

Ale u mnie jednego możecie być pewni – sesja fotograficzna będzie dobrą zabawą i przyjemnie spędzonym czasem. Nie każę Wam stawać w pozach, w których źle się czujecie ani robić rzeczy, które są dla Was dziwne i niekomfortowe.

Zamiast tego stawiam na luz, naturalność i spontaniczność.
Wyobraźcie sobie taką rodzinną sesję fotograficzną jako spacer z aparatem. Przejdziemy się kawałek plażą. Będziecie mieli czas, żeby ze sobą porozmawiać, pożartować, pośmiać się. Jeżeli będziecie mieli ochotę, to pobiegacie trochę, pobawicie się w berka, pochlapiecie na brzegu lub zrobicie cokolwiek innego. Jeżeli będziecie chcieli usiąść na kocu i odpocząć – usiądziecie.

Wszystko to spontanicznie, niewymuszenie. Ja będę te wyjątkowe, ulotne chwile uwieczniał. Powstanie wiele niepozowanych, szczerych, naturalnych kadrów, a każdy z nich będzie piękną pamiątką.

sesja nad morzem kołobrzeg
sesja rodzinna mielno
sesja nad morzem
sesja rodzinna nad morzem
sesja rodzinna nad morzem
rodzinna sesja fotograficzna kołobrzeg

Oczywiście wykonamy również trochę pozowanych ujęć. Takich klasycznych portretów rodzinnych – bardziej statycznych, stonowanych. Bo takie też chcecie, prawda?

sesja rodzinna na plaży
sesja rodzinna na plaży

Zdjęcia

Po tym wspaniale spędzonym czasie, jakim jest sesja nad morzem, Wy wracacie do domu lub hotelu, a ja wracam do pracy Wkrótce po sesji otrzymacie ode mnie dostęp do galerii z wszystkimi ujęciami, jakie wykonałem podczas sesji. To z tych ujęć wybieracie te, które podobają się Wam najbardziej. Wybrane ujęcia poddawane są retuszowi. Po retuszu otrzymujecie je jako finalny efekt naszej sesji. Zarówno w postaci elektronicznej, jak i eleganckich odbitek na papierze jedwabnym.
Jeżeli nad Bałtykiem spędzacie tylko kilka dni urlopu, odbitki otrzymacie paczkomatem
Ile zdjęć otrzymujecie po sesji? To oczywiście zależne jest od pakietu, który wybraliście. Odnośnik do opisu poszczególnych pakietów znajdziecie na dole tej strony.

sesja rodzinna ustronie morskie

Jak się przygotować?

Wybitny fotograf, Edward Steichen, powiedział kiedyś, że zdjęcia nie powstają w aparacie, ale za nim oraz przed nim. Nie sposób się z tym nie zgodzić.

Ja, oferując Wam swoją wiedzę, doświadczenie oraz i umiejętności, gwarantuję udane zdjęcia. Ale tylko dzięki wspólnemu zaangażowaniu uda się nam zrobić zdjęcia wyjątkowe. Dlatego też bardzo istotne jest Wasze przygotowanie do sesji.
Brzmi poważnie, ale tak naprawdę to nic trudnego. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek.


Po pierwsze – ubiór. Im prościej – tym lepiej. Prostota i minimalizm są ponadczasowe. Nie wyjdą z mody. Kiedy będziecie oglądali swoje zdjęcia za kilka(dziesiąt), lat nadal będziecie na nich wyglądali stylowo Na sesję fotograficzną na plaży najlepiej sprawdzą się jasne, stonowane kolory. Przeglądając choćby zdjęcia na tej stronie zauważycie, że wcale nie jest konieczne, abyście byli ubrani tak samo. Ale bardzo dobrze, jeżeli Wasze stroje będą w zbliżonej tonacji.
Zdecydowanie odradzam wszelkie rzucające się napisy i nadruki. Na sesję zdjęciową nad morzem ubierzcie się tak, jak nad morze. Luźne koszule i bluzki, luźne spodnie lub szorty. Zwiewne sukienki i spódnice.
I tutaj płynnie przechodzimy do najważniejszej zasady – macie się czuć komfortowo. Możecie zastosować się do powyższych wskazówek, możecie je zignorować – ważne jest, abyście czuli się dobrze i naturalnie w tym, co ubierzecie

Po drugie – wszelkiego rodzaju gadżety i akcesoria, które urozmaicą nam sesję. Nie są konieczne, ale jeżeli chcecie je wykorzystać, to nic nie stoi nam na przeszkodzie. Ważne jednak, aby były spójne z klimatem całej sesji. Koc plażowy – zawsze mam ze sobą kilka i dobieram ten, który najlepiej będzie współgrał z Waszym ubiorem. Poza kocem tak naprawdę nie potrzebujemy już niczego, ale jeżeli chcecie, to możemy wykorzystać kosz piknikowy, latawce, piłki… W przypadku sesji urodzinowych mogę zabrać duże, drewniane cyfry.

Po trzecie i zdecydowanie najważniejsze – pozytywne nastawienie Pamiętajcie, że sesja rodzinna to przede wszystkim czas, który przyjemnie spędzacie ze swoimi najbliższymi. Frajda dla każdego z Was. Kiedy wyruszacie na sesję, to oznacza, że wszystko pozostałe przygotowaliście (albo i nie) już wcześniej.

 

Teraz zostaje Wam już tylko dobrze się bawić. Tylko i aż tyle. Jeżeli będziecie się dobrze bawić, to cała reszta przygotowań przestaje mieć znaczenie – zdjęcia i tak będą wspaniałe

sesja rodzinna nad morzem
sesja rodzinna kołobrzeg
sesja rodzinna kołobrzeg
sesja na plaży
sesja rodzinna nad morzem
sesja rodzinna na plaży w kołobrzegu
fotograf kołobrzeg

Pamiętajcie, że umawiając się na sesję do mnie otrzymujecie moje pełne wsparcie i pomoc w kwestii przygotowań. Być może będzie to Wasza pierwsza sesja rodzinna nad morzem. Moja nie.  Jeżeli tylko macie jakieś pytania lub wątpliwości – pomogę i doradzę.

Pogoda i pora dnia

Pogoda nad Bałtykiem potrafi być kapryśna, to fakt.

Na szczęście przez kilka lat fotografowania na plażach nauczyłem się dobrze jak sobie z nią radzić Wasze sesje umawiam zawsze uwzględniając, że pogoda może lekko przeorganizować nasze plany. Jeżeli mieszkacie gdzieś blisko, to w zasadzie nie ma problemu – zawsze możemy przełożyć sesję na inny dzień.

Jeżeli przyjeżdżacie nad Bałtyk jedynie na kilka dni – zdajcie się na mnie. Termin sesji staram się ustalić tak aby w miarę możliwości był to początek Waszego urlopu – tak, aby w razie niepogody mieć pole manewru i możliwość przełożenia sesji.

Jeżeli pogoda nie za bardzo nam sprzyja, to nadal nic straconego Jestem na bieżąco z numerycznymi prognozami pogody, a kilka lat fotografowania nad morzem nauczyło mnie korzystania z radarów chmur i opadów. Praktycznie zawsze udaje mi się znaleźć okienko pogodowe, podczas którego możemy wykonać sesję. Czasem trzeba ją przełożyć, czasem znaleźć inny termin, ale nie zdarzyło mi się jeszcze, aby trzeba było całkowicie ją odwołać.

Poza pogodą istotnym czynnikiem jest też pora dnia. Specyfika miejsca sprawia, że fotografowanie na plaży nie jest łatwe. Ostre słońce, odbijające się od wszechobecnych wody i piasku potrafi bardzo niekorzystnie wpłynąć na zdjęcie. Tworzy nieładne cienie na twarzy, Sprawia, że niemal zamykacie oczy, bo jest za jasno.

Co więcej wybierając nieodpowiednią porę (i złe miejsce, ale o tym trochę dalej) możemy być niemal pewni, że plaża będzie zatłoczona i pełna parawanów. A przecież nie takiej scenerii chcecie na swoich zdjęciach.

Czy jest na to wszystko recepta? Zapewne sposobów jest wiele, ja stawiam na doświadczenie. Fotografuję na plaży od wielu lat. Kiedyś pejzaż, od kilku lat ludzi. Za mną setki dni spędzonych na plaży z aparatem. To pomaga mi przewidywać pogodę nad morzem i rozumieć specyfikę światła na plaży, co bardzo pomaga przy planowaniu i wykonywaniu wszelkich sesji nad morzem.

 

sesja nad morzem
sesja na plaży

Gdzie się spotykamy?

Tam, gdzie Wam pasuje 🙂

Posiadam studio w Białogardzie, dlatego też najczęściej sesje plażowe wykonuję w okolicach Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Mielna czy Darłowa. Niejednokrotnie zdarzało mi się też jechać na sesję gdzieś dalej – w grę wchodzi całe pomorze zachodnie.

Dużą część wybrzeża znam bardzo dobrze, dzięki czemu łatwiej jest mi znaleźć i zaproponować Wam plażę, która nie będzie zatłoczona.

A co, jeżeli nie macie możliwości zmiany lokalizacji i musimy fotografować np. na plaży głównej w Kołobrzegu lub Międzyzdrojach? Nie przejmujcie się, na to też mam swoje sposoby. Na zdjęciach będzie spokojnie i pusto 😉

Nadal niezdecydowani?

Jeżeli nadal się zastanawiacie, czy sesja rodzinna nad morzem jest dobrym pomysłem, to przypominam, że decydując się na sesję u mnie:

•  Spędzacie ze sobą fantastyczny czas, który pozwala na chwilę oderwać się od codzienności
• Dostajecie wyjątkowe zdjęcia, które będą pamiątką na długie lata – otrzymujecie je zarówno w postaci elektronicznej oraz jako eleganckie odbitki na papierze jedwabnym
• Macie moje wsparcie, pomoc i doradztwo we wszystkich kwestiach związanych z przygotowaniem do sesji
• Możecie polegać na moim doświadczeniu, dzięki czemu nie musicie martwić się o nic co jest związane z zaplanowaniem sesji

Teraz zostaje nam już tylko wybrać dogodny termin! W tym celu zapraszam do kontaktu

Jeżeli chcecie zobaczyć inne moje zdjęcia z sesji rodzinnych – zapraszam do galerii, którą znajdziecie tutaj.
Opis poszczególnych pakietów sesji rodzinnych oraz aktualny cennik znajdziecie tutaj.

Do zobaczenia na sesji!